BMW – czyn znasz historię tej marki?

BMW – czyn znasz historię tej marki?

BMW to jedna z najpopularniejszych i najdroższych marek samochodowych na świecie, ale czy wiesz skąd się wzięła?

Firma rozpoczęła działalność, gdy Karl Friedrich Rapp, niemiecki inżynier i przedsiębiorca, założył fabrykę o nazwie Rapp Motorenwerke. Produkowała ona silniki lotnicze podczas I wojny światowej, a nawet zbudowała eksperymentalny samolot, który został później zniszczony przez aliantów podczas nalotu bombowego.

Po wojnie BMW było zmuszone do rozpoczęcia produkcji motocykli ze względu na ograniczone fundusze. Swój pierwszy motocykl wyprodukowali w 1923 roku i nazwali go R32. Do 1928 roku sprzedali ponad 65 000 motocykli.

Biznes motocyklowy nie trwał jednak długo: podczas Wielkiego Kryzysu (1929-1939) BMW miało problemy finansowe. W 1932 r. założyciel BMW zmarł, a jego zięć przejął kierownictwo firmy.

BMW rozpoczęło produkcję samochodów po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku. Pierwszym wyprodukowanym przez nich samochodem był sedan 322 w 1948 roku. W następnym roku BMW wyprzedziło Daimler-Benz, stając się największym producentem samochodów w Niemczech i pozostało nim przez ponad pięćdziesiąt lat.

W 1967 roku BMW zostało kupione przez Herberta Quandta, który do 1987 roku posiadał połowę akcji BMW. Więcej na: motole.pl