Audi – czy znasz historię tej marki?

Audi – czy znasz historię tej marki?

Audi to marka, która istnieje od 1901 roku, początkowo produkując maszyny do szycia i rowery. Nazwa firmy pochodzi od Augusta Horcha, pierwotnego założyciela, który dodał do logo Audi cztery pierścienie symbolizujące cztery firmy, które wcześniej założył. Istnieje wiele teorii spiskowych na temat tego, dlaczego to zrobił: niektórzy twierdzą, że był to hołd dla jego pierwszego syna, który zginął w wypadku samochodowym; inni mówią, że chciał, aby ludzie myśleli o Włoszech (cztery to pechowa liczba we włoskiej kulturze), ponieważ chciał, aby Audi kojarzyło się z Włochami. W rzeczywistości było to spowodowane tym, że reprezentowało cztery rogi kierownicy (Nord = Północ, Osten = Wschód, Süd = Południe i Westen = Zachód).

Pierwszy automobil Audi został zbudowany w 1899 roku w Niemczech przez Augusta Horcha. Rozpoczął on pracę jako kowal, ale wkrótce postanowił zostać inżynierem. Studiował inżynierię na Politechnice w Zurychu, a następnie pracował dla firm Daimler-Benz i Mercedes, po czym założył własną firmę produkującą maszyny do szycia i rowery.

Audi jest obecnie bardzo udaną marką motoryzacyjną, która produkuje samochody luksusowe, SUV-y i samochody sportowe. Ich najbardziej znanym modelem jest R8, który jest ich super sportowym samochodem. Więcej na: trans-moto.pl