Jak zadbać o zdrowie dziecka w chłodne dni?

Jak zadbać o zdrowie dziecka w chłodne dni?

Kiedy temperatura spada, łatwo jest zapomnieć o wszystkich rzeczach, które wpływają na zdrowie dziecka w wyniku zimna. Większość rodziców doświadczyła zimowego dnia, w którym ich maluch zachorował lub cierpiał z powodu przeziębienia, ale ważne jest, aby upewnić się, że nie robisz nic, co mogłoby zaostrzyć lub spowodować te objawy w pierwszej kolejności. Oto kilka wskazówek, jak dbać o zdrowie dziecka podczas zimnej pogody:

Layer Up-Zimne powietrze może być bardzo wysuszające i trudne dla skóry, więc upewnij się, że Twoje dziecko jest zakryte. Używaj ubrań, które oddychają, takich jak bawełna lub wełna, ponieważ pozwalają one na odparowanie wilgoci. Upewnij się, że czapki i szaliki zakrywają szyję – nawet jeśli są zaprojektowane dla dorosłych, nie muszą być zbyt obszerne. Uważaj na warstwy – zbyt wiele może utrudniać poruszanie się i zachęcać dzieci do niebezpiecznej zabawy.

Zatuszuj to – Choć większość ludzi myśli o ochronie przed odmrożeniami za pomocą rękawiczek i czapek, skóra może również ulec uszkodzeniu w wyniku kontaktu z powietrzem, które zostało schłodzone przez wiatr lub niską temperaturę. Pokrywanie dłoni i stóp balsamem przed wyjściem na zewnątrz pomoże uchronić je przed uszkodzeniami w wyniku kontaktu z żywiołem.

Chroń je również – kanały słuchowe dzieci są zazwyczaj węższe niż u dorosłych.

Dowiedz się więcej na: momom.pl