Związek na odległość – jak sobie z tym poradzić?

Związek na odległość – jak sobie z tym poradzić?

Długi dystans jest trudny, nie ma sposobu, aby go obejść, ale przy odrobinie wysiłku i dużo cierpliwości, możliwe jest, aby to działało, zwłaszcza jeśli masz odpowiednie narzędzia.

Zacznijmy od najbardziej oczywistego: połączenia wideo. Są one najprostszym i najbardziej praktycznym sposobem na pozostanie w kontakcie. Dzięki prostej aplikacji na smartfony, takiej jak Skype czy FaceTime, możesz regularnie komunikować się z ukochaną osobą. Jest to naprawdę przydatne podczas separacji, ponieważ pomaga nadążyć za życiem partnera, będąc daleko od niego. Regularne rozmowy wideo budują również waszą relację na bardziej emocjonalnym poziomie – lepiej się poznacie, widząc ich uśmiech, gesty i mimikę.

Co najważniejsze – nie zapomnij zaplanować tych połączeń! Naprawdę dobrze będzie się czuć, widząc się raz na jakiś czas i nadrabiając zaległości oraz snując plany na przyszłość.

Kolejną rzeczą do zrobienia jest próba wykorzystania każdej okazji, która pozwala wam być razem fizycznie – czy to podróże służbowe, czy po prostu odwiedzanie rodziny lub przyjaciół w tym samym mieście. Możecie spotykać się na lunchu lub kolacji co jakiś czas, wyjść na jakąś zabawę w weekendy lub po prostu spędzać razem czas w domu. Liczba możliwości jest nieskończona. Więcej na: funokay.pl