Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa

Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa

Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa jest wyspecjalizowaną pompą, która składa się z silnika elektrycznego i pompy, która jest zanurzona w wodzie. Pompa ta jest używana do zwiększania ciśnienia wody w rurach i dostarczania jej do różnych obszarów. Posiada kilka ważnych cech.

1. Zdolność zasysania: pompa zanurzeniowo ciśnieniowa może pobierać wodę, nawet jeśli poziom wody jest stosunkowo niski w studni.
2. Wielostronne zastosowanie: pompa zanurzeniowo ciśnieniowa stanowi integralną część każdej aplikacji domowej, komercyjnej lub przemysłowej, w której nie ma przepisu na dostawę komunalną, ale wymaga wody pod ciśnieniem do jej funkcjonowania. Pompy te są również stosowane w basenach i fontannach.
3. Mniejszy hałas.
4. Łatwiejsza konserwacja.
5. Bardziej kompaktowe.
6. Eliminacja problemów związanych z zasysaniem (np. podciśnienie, kawitacja).
7. Wyższą sprawność operacyjna.

Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa jest przeznaczona do zasilania z gniazdka elektrycznego i działają przez wiele lat, zanim będą wymagały konserwacji. Są one zazwyczaj bardzo ciche w działaniu i wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, począwszy od akwariów, stawów rybnych i fontann, a skończywszy na usuwaniu wody gromadzącej się w piwnicach, szczelinach i dołach.

Wysokiej jakości pompy zatapialne mogą być skutecznie używane z wodą, która zawiera błoto, piasek lub inne cząstki stałe o średnicy do 1,5 cala, chociaż są mniej wydajne niż pompy strumieniowe i pompy szlamowe podczas pracy z takimi materiałami. Pompy głębinowe zwykle instaluje się na głębokości poniżej poziomu gruntu, gdzie nie ma powietrza powyżej i gdzie woda musi być pompowana w górę.