Jak zadbać o trawnik?

Jak zadbać o trawnik?

Dbanie o trawnik jest proste, jeśli wiesz, co robić. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak dbać o trawnik:

– Zleć badanie gleby. Twój lokalny agent rozszerzenia powiatu może Ci w tym pomóc. Wiele lokalnych wydziałów robót publicznych również przeprowadza testy gleby. Jeśli masz wysoki poziom pH, wapno może być konieczne, aby sprowadzić pH do akceptowalnego poziomu.

– Jeśli trawa jest zbita w płatach i ma słaby drenaż, należy ją napowietrzyć. Pozwoli to na dostarczenie wody, powietrza i nawozu do korzeni, co poprawi ich wzrost.

– Upewnij się, że wysokość koszenia jest odpowiednia dla danego rodzaju trawy. Jeśli trawa jest zbyt wysoka lub zbyt krótka, nie będzie rosła prawidłowo i będzie źle wyglądać.

– Usuń chwasty ręcznie lub za pomocą herbicydów. Uważaj, aby spryskiwać tylko te miejsca, które wymagają zwalczania chwastów i unikaj nadmiernego spryskiwania, ponieważ może to prowadzić do nagromadzenia się pestycydów w glebie, co może zaszkodzić roślinom.

– Należy regularnie nawozić trawę podczas sezonu wegetacyjnego, aby zapewnić jej wszystkie składniki odżywcze potrzebne do zdrowego wzrostu i głębokiego zielonego koloru. Dowiedz się więcej singlezone.pl