Golden Teacher

Golden Teacher

Źródło: https://shroom.it/index.php

Jak wygląda hodowla Golden Teacher za pomocą zestawu growkit i czy potrzebna jest instrukcja?

Growkit Golden Teacher to specjalny zestaw, dzięki któremu domowa hodowla grzybni w celach badawczych przebiega bardzo sprawnie. Instrukcja ogranicza się zaledwie do kilku czynności. Produkty o takim zastosowaniu znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Shroom.it. Growkit zawiera nie tylko gotową grzybnię tej odmiany P. cubensis, ale też niezbędne filtry oraz spinacze. Warto pamiętać, że każda instrukcja uprawy wielu grzybów tego gatunku ma charakter wyłącznie informacyjny oraz edukacyjny. Z jej treści można jednak korzystać w krajach, które prawnie zezwalają na uprawę odmian psylocybinowych. Sama grzybnia nie zawiera psylocybiny, dlatego nie ma żadnych legalnych przeszkód przed jej posiadaniem w Polsce.

Hodowla P. cubensis

Oferowane przez nas growkity zawierają grzybnię, która rozwija się bardzo dobrze na licznych podłożach bez warstwy okrywowej. Grzyby tej odmiany są odporne na zróżnicowane temperatury, przy czym ich hodowla jest najskuteczniejsza przy dużej wilgotności powietrza. Uprawa może się odbywać na podłożu z różnego rodzaju nasion, a także odlewanych nawozów, ryżu brązowego, mąki, obornika, włókna kokosowego czy słomy.

Podstawowe zasady uprawy

Przez cały proces wzrostu growkit powinien pozostawać wilgotny. W przypadku utraty wilgotności zestaw należy otworzyć i delikatnie spryskać jego wnętrze wodą. Uprawie może jednak zaszkodzić nadmiar wilgoci, podobnie jak zbyt niska temperatura. Wilgotna powinna być sama grzybnia, a temperatura otoczenia powinna wynosić minimum 20 stopni Celsjusza. Poszczególne parametry warto regularnie sprawdzać, a także korzystać z dodatkowych usprawnień. W wielu przypadkach sprawdzi się np. mata grzewcza. Im bardziej staranna pielęgnacja, tym lepsze efekty uprawy. Z tego względu na etapie hodowli trzeba też dbać o higienę, a tym samym przeprowadzać wszystkie czynności czystymi dłońmi. Zestaw do uprawy nie powinien być wystawiony na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Nie należy też umieszczać go w pobliżu źródeł ciepła i światła, np. grzejników i lamp.