Co trzeba wiedzieć o płatnościach przez Messengera?

Co trzeba wiedzieć o płatnościach przez Messengera?

Płatności Messenger dostępne są w Stanach Zjednoczonych. Będą jednak także dostępne na terenie Europy, a konkretnie Wielkiej Brytanii. Co powinniśmy wiedzieć o tego rodzaju płatnościach?

Z Messengera, a więc komunikatora Facebooka, wedle danych z kwietnia tego roku już korzysta ponad 1,2 miliarda osób na miesiąc. Dwa lata temu Facebook zdecydował się do niego wprowadzić także możliwość płatności w Stanach Zjednoczonych. W najbliższych tygodniach na pewno ułatwi on także dokonywanie przelewów wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jest to jasny sygnał ekspansji międzynarodowej.

Użytkownicy Messengera będą mogli wysyłać pieniądze oraz także odbierać je od swoich znajomych. Po wybraniu ikonki dolara w konwersacji, przy pierwszej transakcji będzie konieczne skonfigurowanie konta płatności oraz dodanie swojej debetowej karty do aplikacji. W kolejnym etapie musimy wskazać kwotę oraz potwierdzić płatność. Największa możliwa kwota transakcji jednorazowej wyniesie 2,5 tysiąca funtów. W ciągu miesiąca będzie możliwe przekazanie maksymalnie dziesięć tysięcy funtów.

Płatności Messenger przy pomocy komunikatora są niezwykle szybkie. Co to oznacza? Oznacza to, że są one przesyłane natychmiastowo. Czasami jest to okres trzech dni roboczych. Jednak są to tylko niektóre sytuacje. Raczej płatności te uchodzą za szybkie oraz naprawdę intuicyjne i proste. Czy czegoś więcej nam potrzeba? Raczej nie. Znów Facebook nas pozytywnie zaskoczył. Czekamy na kolejne niespodzianki.