Kobieta z klasą – gdzie się ubierać i o czym pamiętać dbając o swój wizerunek?

Kobieta z klasą – gdzie się ubierać i o czym pamiętać dbając o swój wizerunek?

Masz klasę, maniery i dobre wychowanie – jesteś damą. Bycie kobietą z klasą nie oznacza wbrew temu, co niektórzy sądzą, że powinnaś zachowywać się snobistycznie. Chodzi o godność, rozwagę i umiar w swoich codziennych działaniach. To samo tyczy się tego, jak wyglądasz i co masz w swojej garderobie, gdyż jest to integralną częścią pełnego wizerunku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak być kobietą z klasą, jak się zachowywać oraz jaki butik może być zgodny z takim stylem bycia – czytaj dalej.

Zacznij od odpowiedniej postawy (dosłownie)!

Bez względu na to, jak elegancki butik znajdziesz i jak niesamowicie szykowne ubrania w nim wybierzesz – wszystko pójdzie na marne, jeśli nie zadbasz o odpowiednią prezentację swojej sylwetki. Dlatego, w pierwszym kroku odpowiedz sobie na pytanie, czy nie powinnaś poprawić swojej postawy.

Dobra postawa to integralny element zachowywania się z klasą. Upewnij się, że Twoje plecy są proste, niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, i unikaj garbienia się za wszelką cenę. Pochylanie się jest oznaką lenistwa i złych manier, więc upewnij się, że masz wyprostowany kręgosłup. Siedząc, nie krzyżuj jednej nogi na drugiej. Zamiast tego krzyżuj je u stóp, a nie za krzesłem. Spróbuj to zrobić, gdy jesteś sam, aby przyzwyczaić się do robienia tego w obecności innych. Dopiero po opanowaniu takich postaw – przyjdzie czas na to, by znaleźć modny butik dla kobiet z klasą, dzięki któremu uzupełnisz swoją szafę najbardziej stylowymi ubraniami – w dobrym guście rzecz jasna.

Szafa eleganckiej damy – jaki butik i jakie ubrania?

Kluczem do ubierania się z klasą jest to, by wybierać ubrania eleganckie, ale i skromne. Kluczowym słowem jest tutaj ubierać się z godnością. Być może na myśl przychodzi Ci teraz myśl o królewskiej rodzinie, ale spokojnie – wbrew pozorom, to nie musi dużo kosztować. Sprawdź butik LaLaLa i sama się przekonasz, że nie brakuje tam wysokiej jakości ubrań w eleganckim stylu, ale i w cenie, na którą każda z nas może sobie pozwolić.

Równie ważne co dobór ubrań jest to, by utrzymywać je w dobrym stanie. Wszystko, co nie jest już w najlepszej kondycji, może być potencjalnie uznane za nieodpowiednie, chociaż oczywiście ostatecznie zależy to od wydarzenia – w końcu nikt nie oczekuje, że za każdym razem do pracy w ogrodzie założysz idealnie skrojoną sukienkę.

Ważniejsze jest, aby ubrania:

  • dobrze do Ciebie pasowały,
  • nie były brudne, czy niechlujne,
  • były odpowiednie na okazję,
  • nie odkrywały zbyt wiele ciała.

Oznacza to, że nie należy nosić niczego za krótkiego (krótkich spódniczek lub szortów), zbyt prześwitującego ani niczego, co odsłania brzuch – w miejscach i okolicznościach, które nie są do tego stosowne. Z pewnością odwiedzając butik znajdziesz mnóstwo takich fasonów i nie musisz z nich rezygnować, jeśli odpowiednio dostosujesz je do okazji. Pamiętaj jednak o ważnej zasadzie: jeśli naprawdę chcesz założyć coś odsłaniającego (głęboki dekolt, odkryte ramiona lub wysokie wycięcie na spódnicy), pokaż tylko jedną rzecz per outfit. Na przykład: wieczorowa bluzka z głębokim dekoltem powinna być połączona z długą spódnicą / spodniami. Kobiety z klasą nie łączą głęboko wyciętych bluzek z miniówkami.

Pamiętaj też, że jeśli masz wątpliwości, co dla siebie wybrać odwiedzając butik – lepiej wyglądać nieco szykowniej, niż w drugą stronę. Jeśli masz wątpliwości, w co się ubrać na konkretną okazję, lepiej prezentować trochę bardziej oficjalnie niż pozostali goście, niż wyglądać, jakbyś nie znała podstawowych zasad etykiety. Bycie damą to dbanie o wizerunek na każdym kroku – dosłownie.

Post Comment