Jakie kremy do twarzy używać zimą?

Jakie kremy do twarzy używać zimą?

Skąd wiedzieć, jakich kremów do twarzy używać zimą? Choć to prawda, że Twoja skóra będzie prawdopodobnie bardziej sucha niż zwykle, lepiej skupić się na działaniu kremu do twarzy niż na jego właściwościach nawilżających. Nawilżanie jest zdecydowanie ważne, ale nawet nawilżający krem do twarzy może sprawić, że Twoja skóra stanie się napięta lub tłusta, jeśli używasz niewłaściwego kremu. Najlepszym sposobem na wybór kremu do twarzy dla skóry zimą jest szukanie takiego, który zawiera składniki pomagające chronić skórę przed żywiołami. Zimowa pogoda naraża nas na zimno, wiatr i śnieg – wszystko to może wysuszać naszą twarz. Szukaj takich składników jak masło shea i masło kakaowe. Są one doskonałe w utrzymywaniu nawilżenia skóry, chroniąc ją jednocześnie przed zimnym wiatrem, a także blokując utratę wilgoci w wyniku parowania.

Zimniejsze miesiące mogą być szorstkie dla Twojej twarzy. Jesień i zima to czas, kiedy będziesz chciała zacząć myśleć o tym, jakich kremów do twarzy powinnaś używać, aby Twoja skóra nie wysychała od pogody. Istnieją trzy rodzaje kremów nawilżających, o których powinnaś pomyśleć: na bazie oleju, na bazie wody i balsamy.

Balsamy świetnie nadają się do utrzymania miękkości ust i rąk, więc są dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony w zimie. Są one również pomocne, jeśli mieszkasz w bardzo suchym klimacie lub jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa. Jeśli te warunki brzmią jak coś, z czym masz do czynienia, to balsamy są dobrym rozwiązaniem.

Produkty nawilżające na bazie olejków zwykle lepiej zapewniają długotrwałe nawilżenie, które może naprawdę wniknąć w głębsze warstwy skóry. Z drugiej strony, są one cięższe od tych na bazie wody lub balsamów.